در این مقاله قصد داریم تفاوت بین گازهای R22 و R410a را بررسی کرده و ضمن بیان مزایا و معایب هر کدام شما را راهنمایی کرده تا در هنگام خرید کولرگازی بهترین و مقرون به صرفه ترین محصول را انتخاب کنید.

خصوصیات گاز R22

نوعی گاز قدیمی با نام تجاری Freon

از نظر سازگاری با میحط زیست سازگاری کمتری دارد.

لایه اوزون زمین را از بین میبرد.

استفاده از آن حذف شده است بنابراین شما آن را گرانتر پیدا میکنید.

خصوصیات گاز R410

نوع گاز جدید با نام تجاری Puron

سازگار با محیط زیست

مناسب برای همه تهویه های مطبوع تازه ساخته شده

مشکلی برای لایه اوزون ایجاد نمیکند.

از خطر بیش از حد گرم شدن در امان است و بسیار با دوام تر است.

از لیست بالا می توانید تفاوتهای واقعی گاز R22 در مقابل R410a را مشخص کنید. در مقایسه با مبرد R22 ، خواهید دید که R410a از مزایای قابل توجهی برخوردار است.

r22-vs-r410a

آیا دلیل اصلی تغییر از مبرد R22 به R410a را می دانید؟

این کار بخاطر یک سری دلایل زیست محیطی است. اگر نشتی در کمپرسورهای A / C از R22 وجود داشته باشد ، برای محیط زیست ناامن خواهد شد زیرا HFCF را در هوا آزاد می کند که باعث گرم شدن گلخانه و تضعیف لایه اوزون خواهد شد.

برای خنک کننده منزل کمپرسورهای A / C R410a مناسب هستند.در صورت داشتن سیستم تهویه مطبوع R-22 ، بهتر است آن را با دستگاه R410a جایگزین کنید. به این ترتیب نه تنها محیط خود را نجات خواهید داد بلکه می توانید در کنار ایمنی از بهره وری نیز لذت ببرید. در سال ۲۰۱۰، در کولرهای گازی و بطور کلی سیستم های تهویه جدید، استفاده از R22   ممنوع شد و در سال ۲۰۱۵ در ایالات متحده R410a استاندارد جدیدی برای سیستم تهویه مطبوع مسکونی شد. دولت ایالات متحده قصد دارد که مبردی داشته باشد که میزان تخریب لایه اوزون آن صفر باشد، بنابراین آنها R410a را توصیه می کنند. تولید R22   غیر قانونی خواهد شد و در سال ۲۰۳۰ به طور کامل R22   از میدان حذف میشود.

R410a

انتخاب بازرگانی باران بانه: مبرد R410a

برای لذت بردن از بهره وری، عملکرد و مزایای زیست محیطی، کولر گازی و بطور کلی وسایلی با مبرد R410a را نصب کنید و اگر عمر مفید خود را به پایان رساند، بهتر است که باز هم آن را با مبرد R410a پر کنید. اجزای کولرگازی ای که در آن از مبرد R410a استفاده می شود، سیستم شما را از گرمای بیش از حد و شکستن آن محافظت می کند.در بازار با توجه به ممنوعیت R22 و آسیب های جبران ناپذیرش متوجه خواهید شد که بسیاری از خرده فروشان سودجو درصدد ترویج و استفاده از آن هستند؛ از این ادعاهای دروغین برای تعمیر و تعویض در امان باشید و مزیت های R410a را به خاطر داشته باشید.

حالا شما از عملکرد موثر و خنک کنندگی بیشتر R410a نسبت به R22 آگاه هستید. پس با استفاده از  R410a  از خنک کننده هایی لذت ببرید که دوستدار محیط زیست هستند و با آرامش خاطر از آنها لذت ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *